erről-arról-amarról

erről-arról-amarról

9.-szer is Páger-díj

2010. január 31. - gond/ol/a

igen, már 9.-szer került átadásra  a makói szinészdij, amit a  makói születésű Páger Antal nevét viseli, tárgyszerűen pedig az ő egykori pecsétgyűrűjének  a mása.

évről évre január végén ez a Hagymaház egyik várt programja

ahogy a kuratoriumi tag Réz András emlitette is (pár napja már a tévében is), a dij évről évre egyre többet ér, a jeles  dijazottak névsora  mutatja ezt: Halász Judit, Garas Dezső, Király Levente, Venczel Vera, Csákányi Eszter,  Kern András, Törőcsik Mari, Kulka János...

de azért - nem feledkeznek meg rólunk se , a  makóiakról, hiszen tényleg nagy pillanatok azok amikor a zsúfolt padsorokban a makóiak (mi) várják az épp esedékes dijátadást... és fontosnak tartják, (-juk) ,hogy szeressék  (-sük) a díjazottat mi is...

most épp  Bánsági Ildikót "szerettük"...

 

 

 

aki viszont - nagyon helyesen - a díj értékjelentő összetevőiben a legfőbbre figyelmeztetett: Páger Antalra magára, aki - szerinte - az egyik legnagyobb szinész (nem volt, hanem ) VAN.

 Most nincs szükség rá, hogy Réz András faggatózzon (vagy - mint önélccel mondja: "fecsegjen - árad a szó a díjazottból, (a riportalanynak nem kell riporter)

Észre se vesszük , hogy egy óra eltelik... és vége, de mint emliti, volt már olyan interjúja is, hogy  riporter feltett egyetlen kérdést, lerakta a magnót, és ő másfélórát egyfolytában monológozott. Úgy látszik  ez a kedves műfaja is, mert már a felvételin is inkább azzal mutatta meg magát, (semmint József Attila versekkel - azt inkább nem szeretné... - mint mondta a meghökkent vizsgáztatóknak) Amúgy Londonból jött (a tévelőzetesben azért nem lehetett jelen ő is Réz mellett) Egy új szerep miatti felkészülés miatt volt kint. Mikor meghallotta, hogy Schiller darabjában Erzsébet királynőt fogja alakaitani, egyből jött az elhatározás, hogy meg kell néznie a Towert, hogy az érzelmeivel, zsigereivel érezhesse majd a szerepet.

(De igy készült fel annak idején a Szikrázó lányok filmszerepére is, egy 10 napos konzergyári munkáslányként dolgozva (Báni Ildikó "álnéven"), vagy a Makra c, (munkáskörnyezetben játszódó filmszerep előtt esztergályoznu tanult meg egy autószerelő gyárban. (kipuffogó dobokat készített.)...

 A' la Szanyiszlavszkij és elhivatottság.....

és hogy tud elmondásban is lelkesedni , utólag egy-egy jelentős  eseményen...

egy ilyet felidézve emlitette, hogy akkor este , hazatérve nyitva hagyta az ajtót, hogy ne legyen még vége annak a napnak.

hát ez a mai világban könnyelműségnek tűnik, de talán ma is kicsit nyitva marad...?

........

lásd még (jobb fotókat):

http://www.delmagyar.hu/_kepgaleria.php?gid=2012025

 

A bejegyzés trackback címe:

https://megosztaniamifontos.blog.hu/api/trackback/id/tr128322378

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

13709 2010.01.31. 20:00:32

Bánsági Ildikó nagy kedvencem... Páger pedig? Hát egy zseni...mindegy mit, mindegy miben játszott..felejthetetlen volt.. Üdv Valéria

13282 2010.01.31. 21:26:21

ma is tűneményeset "alakított':) Págert épp most látom a Dunán a régi Három nővérben...:) (sok más régi nagyszerű szinésszel: Ruttkai Éva, Darvas Iván...)

13709 2010.01.31. 21:43:39

Aliz, akkor te is TV-nézés közben blogolsz? :))) Ismerős... Milyen fura ez a fekete-fehér ma már!!!

13282 2010.01.31. 23:13:25

Valéria, csak módjával... , mert egyik a másik rovására megy a végén már teljesen csak a tévét (a drámát) figyeltem... olyan lett, mint egy abszurd -... és mégis felkavaró a fekete-fehr szerintem illett is hozzá (a szinek sokszor elterelnek a lényegről)- így meg jobban kijött az is..., meg a kontraszt) (az elején pl. fehér ruhában voltak , a végén feketében...)
süti beállítások módosítása